Inwentaryzacja Azbestu w gminie Słupno Drukuj
poniedziałek, 26 czerwca 2017 12:31

 
Rozkład jazdy - linia 130 Drukuj
czwartek, 22 czerwca 2017 10:14

Rozkład jazdy linii 130 Komunikacji Miejskiej:  Słupno - Cekanowo - Płock od 1 lipca 2017 r.

(tabela 1- dni powszednie, tabela 2 - soboty, tabela 3 - niedziele)

 
Komunikacja miejska wraca do Słupna Drukuj
środa, 21 czerwca 2017 12:09

Od 1 lipca autobusy Komunikacji Miejskiej w Płocku wracają do Słupna. Wójt Gminy Marcin Zawadka podpisał umowę w tej sprawie z Miastem Płock. Do Słupna przez Cekanowo będzie prowadzić linia podmiejska 130.

Ponowna współpraca Gminy Słupno z Miastem Płock z zakresie transportu publicznego rozpoczyna się od jednej linii podmiejskiej 130.  W godzinach szczytu autobus dojeżdżać będzie ze Słupna do Al. Jachowicza w Płocku (teatr), natomiast poza godzinami szczytu oraz w weekendy trasa będzie kończyć się na ulicy Wyszogrodzkiej (przystanek Armii Krajowej).

W dni robocze, w godzinach szczytu (godziny 4.00 - 8.00 oraz 14.00 -16.00) autobus 130 jeździć będzie co pół godziny. Poza godzinami szczytu i weekendy kursy będą co godzinę. Z innych miejscowości gminy pasażerowie będą nadal dowożeni do Słupna darmowymi busami. Ceny biletów na „130” będą zgodne z obowiązującymi obecnie taryfami w Komunikacji Miejskiej. Korzystając z biletów czasowych czy miesięcznych KM, można oczywiście przesiadać się na Podolszycach, czy też na Jachowicza na inne linie KM w mieście w ramach tego samego biletu. Łącznie będą 24 pary kursów w dni powszednie oraz 19 par kursów w weekendy.

 
Busem na festyn do Wykowa Drukuj
środa, 21 czerwca 2017 09:42

W najbliższą sobotę z okazji festynu gminnego w Wykowie uruchomione zostaną dwa specjalne kursy busów, które dowiozą mieszkańców na stadion w Wykowie. Pierwszy pojedzie z Borowiczek (Park), drugi ze Słupna (Zajazd). Odjazd o godzinie 15.15.  Kursy powrotne o godz. 22.30 z Wykowa.


 
„Kapliczki i krzyże” to jest nasza historia Drukuj
wtorek, 20 czerwca 2017 08:47

W poniedziałek, 19 czerwca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekanowie zorganizowano spotkanie autorskie połączone z promocją pierwszej publikacji klubu miłośników historii i tradycji działającym przy GOK-u, zatytułowanej „Krzyże i kapliczki przydrożne ślady historii Gminy Słupno.

Na spotkanie przybyli w głównej mierze seniorzy, mieszkańcy gminy Słupno, którzy są pośrednimi współautorami tej publikacji, bo jak nie kryli autorzy, to właśnie z długich rozmów z mieszkańcami gminy i seniorami, a nierzadko właścicielami kapliczek, powstała ta książka. W spotkaniu udział wzięli prawie wszyscy autorzy opracowania: Piotr Drzewicki, Michał Korwin Szymański, Teresa Siwanowicz, Marek Siwanowicz, Jan Henryk Waluś, Iza Więcek.

Jednym z gości był, znany mieszkańcom gminy, Andrzej Bieńkowski zastępca dyrektora Centralnej Biblioteki Rolniczej w Warszawie.  - Jestem świeżo po lekturze tej książki i jako historyk jestem pod wrażeniem pracy, jaki włożył w nią zespół autorski. Autorzy zachowali i zatrzymali dla potomnych tradycję i historię tej gminy. Książka ta, jako świadectwo zostanie na zawsze w archiwach bibliotek, kiedy nas już nie będzie. To jest duża, godna rzecz. O Aleksandrze Macedońskim też by nikt nie wiedział dziś, gdyby kiedyś o nim nie napisano - powiedział były dyrektor GOK w Słupnie.

Michał Korwin Szymanowski  podziękował za pomoc Gminnemu  Ośrodkowi Kultury w Słupnie i  władzom gminy, które sfinansowały publikację.  -  Jest bardzo dużo książek historycznych, które gdzieś tam zahaczają o gminę Słupno, ale brakowało do tej pory książki mówiącej o „mikrohistorii” gminy Słupno, o naszej historii, naszych dziadach i pradziadach, którzy tutaj żyli. Dla wielu z Państwa, zwłaszcza starszych, to jest niedaleka przeszłość, ale za pięćdziesiąt, czy sto lat, kiedy nas już nie będzie, to już będzie historia. Tych kapliczek i krzyży też może już nie być. Utrwalenie  naszej przeszłości to obowiązek historyka wobec młodych pokoleń – mówił współautor „Kapliczek”.

Z kolei Jan Waluś opowiadał o swoich doświadczeniach z pracy nad książką i o licznych rozmowach z mieszkańcami, które odbywały się przez płot, na ławeczce pod drzewem, a inne przy herbacie. Wiele  tych rozmów to były wspomnienia rodzinne związane z historią kapliczek i krzyży, ale również z historią samych rodzin, które często mieszkają tutaj od pokoleń.  – Zachęcam do nabycia książki, bo tam jest wasza historia, wasze nazwiska. Historia gminy to także losy waszych rodzin – mówił Jan Waluś. Książki z autografami autorów w cenie 25 złotych rozchodziły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. W dalszym ciągu książka jest w sprzedaży w GOK-u w Cekanowie. Historią gminy Słupno nie tylko pasjonują się jej „rdzenni” mieszkańcy. – Ja jestem mieszkańcem napływowym, chociaż mieszkam tutaj od dwudziestu lat. Jestem  dumny i zaszczycony tym, że mogę poznawać i utrwalać jej historię i tradycje – powiedział Piotr Drzewicki, jeden z autorów. Twórcy „Krzyży i kapliczek”  zwrócili się także do apelem do mieszkańców o pomoc w kolejnych  publikacjach. Autorzy zdradzili, że zamierzają pracować nad losami pomordowanych ofiar wojennych na terenie gminy, miejscami  martyrologii i losami mieszkańców pochowanych w starych przedwojennych grobach.

 
Na wszelki wypadek – bezpłatne szkolenie dla rolników Drukuj
poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:41

W związku ze zbliżającym się okresem żniw i zwiększonym ryzykiem wypadków rolniczych, informujemy, iż istnieje możliwość przeprowadzenia, we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Płocku, darmowego szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem urazów kończyn. Urząd Gminy w Słupnie przyjmuje zgłoszenia zainteresowany osób do piątku (23.06.2017r.). W przypadku zainteresowania, prosimy o zgłoszenie pod nr tel. 24 267 95 75 u pracownika Urzędu Gminy – Dariusza Woźniaka.

 
Odczyty liczników wody - Słupno Drukuj
piątek, 16 czerwca 2017 07:54

Od piątku 16 czerwca prowadzone będą odczyty liczników wody w Słupnie, ulice: Kościelna, Różana, Modrzewiowa, Dębowa, Świerkowa, Handlowa i okoliczne.

 
Wycinka drzew po nowemu Drukuj
wtorek, 13 czerwca 2017 11:16

Urząd Gminy w Słupnie informuje, że 17 czerwca 2017 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody (Dz. U. z 2017 r., poz. 1074). Zmiana ustawy przywraca między innymi prawną ochronę drzew, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W przypadku, o którym mowa wyżej, właściciel nieruchomości od 17 czerwca br. obowiązany zatem będzie dokonać zgłoszenia do właściwego organu zamiaru usunięcia drzewa, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:

a) 80 cm - w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,

b) 65 cm - w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,

c) 50 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Więcej informacji pod nr tel. 24 267 95 75

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 171
 
«  sierpieñ 2017  »
powtśrczpisoni
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031