Bezpiecznie na wsi-powiedz STOP upadkom! Drukuj
środa, 06 lutego 2013 12:20

Rozpoczyna się  III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem:
Bezpiecznie na wsi-powiedz STOP upadkom !

Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, zainteresowanymi jednostkami samorządu terytorialnego i udziałem lokalnych mediów, które zgłoszą swój akces w powyższym przedsięwzięciu. Liczymy również, iż do udziału w Konkursie dołączą instytucje, organizacje oraz przedsiębiorstwa działające na rzecz poprawy pracy w rolnictwie.
Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą
i zabawą w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom, które stanowią najczęstszą grupę wypadków przy pracy rolniczej a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi.
Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu Placówek Terenowych, Konkurs przebiega w 2 etapach: PT KRUS i wojewódzkim.
Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas 0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).
Zgłoszenie udziału szkoły w Konkursie dokonuje szkoła do dnia 28 lutego br. do właściwej miejscowo Placówki Terenowej KRUS.

Zadaniem dziecka, uczestnika Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej
w konwencji plakatu, na papierze formatu A3 w dowolnej technice, o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym.
Nagrody rzeczowe otrzyma czterech laureatów obu etapów. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z  każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego pn. ,,Bezpiecznie na wsi-powiedz STOP upadkom !”.
Na laureatów poszczególnych etapów Konkursu czekają nagrody.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówkach Terenowych KRUS oraz w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie.

Czytaj więcej....

PT KRUS w Płocku
ul. Otolińska 25 , 09-402 Płock
tel.24/ 264-37-27
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.