Wielka Orkiestra zagrała Słupnie

W niedzielne popołudnie kilkaset osób wzięło udział w 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali SP w Słupnie. Wszystko rozpoczęło się już wcześnie rano, gdy kilkudziesięciu wolontariuszy prowadziło zbiórkę do puszek.

Przed godz. 15 na ulicach Słupna pojawili się biegacze, którzy wystartowali na dystansie ponad 3 km. Tym razem rywalizacji nie było, wszyscy byli zwycięzcami, wpisowe trafiło na konto WOŚP, a sportowcy otrzymali pamiątkowe koszulki, opaski i medale. Już w hali wójt gminy Marcin Zawadka podziękował wolontariuszom za zaangażowanie na rzecz Orkiestry, wręczył im upominki. Na scenie na zmianę trwały występy artystyczne i licytacje.

Największą popularnością cieszyły się koszulki, piłki i inne akcesoria sportowe z autografami znanych sportowców a także różnego typu vouchery. Niezwykle zacięta rywalizacja toczyła się o okazały strażacki toporek oraz wino od Marka Kondrata. Ostatecznie za te rzeczy zwycięzcy zapłacili po 360 zł. Z kolei 350 zł kosztowała koszulka z autografem sędziego Szymona Marciniaka, po 300 zł „poszły” zaproszenia na bal karnawałowy. Licznie zebranym mieszkańcom gminy smakowały sałatki, grochówka, ciasta i inne przysmaki, przygotowane przez gminne placówki. Na scenie można było zobaczyć m.in. występy przedszkolaków, uczniów SP w Słupnie, nauczycieli ze Święńcieńca, grupę „18 + VAT”. Publiczność rozgrzał Piotr Kwiatkowski (uczestnik programu The Voice of Poland) wraz z grupą Quest. Sporą atrakcją dla najmłodszych okazały się dwie łagodne alpaki z Płockiego Centrum Zooterapii. A przed halą pojawiły się rarytasy dla fanów motoryzacji i militariów – amerykańska wojskowa ciężarówka z 1943 r. oraz replika polskiego auta osobowego sprzed drugiej wojny światowej.
Gmina Słupno zebrała w niedzielę na WOŚP 32 tys. zł. Nie jest to ostateczna kwota, wpływają jeszcze kolejne wpłaty. Dziękujemy!
Więcej zdjęć – na FB Urzędu Gminy Słupno.

sss