II Bal Przedsiębiorców Gminy Słupno

Słupno – Gmina Niezwykłych Ludzi, którzy tworzą to miejsce od lat. Do nich zaliczają się mieszkańcy, znani na całą Polskę ludzie oraz przedsiębiorcy związani z naszą gminą. Dlatego też w minioną sobotę odbył się, długo odkładany przez pandemię, II Bal Przedsiębiorców Gminy Słupno. To wyjątkowe wydarzenie organizowane z inicjatywy wójta gminy Słupno Marcina Zawadki oraz przewodniczącego Rady Społeczno-Gospodarczej Cezarego Lewandowskiego i jest  doskonałą okazja do podziękowania i wyróżnienia za wsparcie, a także do włączenia się w szczytną inicjatywę, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Bal Przedsiębiorców to forma podziękowania za sukces jaki Gmina Słupno odnosi na poziomie inwestycyjnym oraz społecznej aktywności. Intensywny rozwój i wsparcie przełożyło się m.in. na 4 miejsce w Rankingu Rzeczypospolitej w kategorii gmin wiejskich pod względem inwestycyjnym. Nie byłoby sukcesu, gdyby nie wsparcie i pomoc w realizacji wielu ważnych działań. Jako przykład można wymienić choćby odbudowę infrastruktury sportowej oraz placu zabaw, które ucierpiały podczas powodzi. Realizacja tych działań w tak szybkim tempie nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie lokalnych firm.

Podczas tegorocznego balu przyznano wyróżnienia dla przedsiębiorców i szczególnie zasłużonych osób w trzech kategoriach – „Przedsiębiorca Roku 2022”, „Przedsiębiorca wspierający gminę Słupno” oraz „Ambasador gminy Słupno 2022”. W pierwszej z nich przyznano trzy statuetki – złotą, srebrną i brązową, natomiast w pozostałych wyróżniono po jednym laureacie. Była tez niespodzianka –nagroda specjalna wójta, który postanowił uhonorować wyjątkową osobę.

W kategorii „Przedsiębiorca Roku 2022” nominowano pięć firm: Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP, Firmę Handlowo Usługową IRP Robert Radaszkiewicz, Hotel TiM Perła Mazowsza, Ponzio Polska oraz Zielony Ogród Sp. z o o. W tej kategorii nominowane były przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie gminy, zatrudniają jej mieszkańców, a także inwestują w rozwój swojej działalności i zatrudnionych pracowników. III miejsce, czyli brązowa statuetka trafiła do firmy Zielony Ogród Sp. z o.o., II miejsce i srebrna statuetka trafiła do Ponzio Polska. Zwycięzcą kategorii, a tym samym „Przedsiębiorcą Roku 2022” zostało Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane WASKOP.

W drugiej kategorii wyróżniono firmy wspierające gminę Słupno, wśród nominowanych znalazło się ich aż osiem. Kategoria ta ma na celu uhonorowanie przedsiębiorców, który wspierają gminę nieodpłatnie, np. poprzez sponsoring, granty, współorganizację eventów gminnych czy pomoc w sprawach bieżących. Wyróżnione zostały: PERN S.A., Ranczowisko, Apteka Dbam o Zdrowie, Przychodnia Borowiczki, Kwiaciarnia „Egzotyka”, Recon, Dźwig-mar oraz Sanimax Transport. Ostatecznie, najwyższy laur trafił do PERN S.A. Odbierający go z rąk wójta Marcina Zawadki wiceprezes Rafał Miland podkreślał znaczenie wszystkich przedsiębiorców, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności.

Ostatnią kategorią, w której przyznano wyróżnienia, był „Ambasador Gminy 2022”. Nominowano w niej cztery osoby, które swoją pracą i postawą rozsławiają gminę w kraju i na świecie. Wśród nominowanych znaleźli się: międzynarodowy sędzia piłkarski Szymon Marciniak, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” Piotr Onyszko, poetka Anna Włochowska oraz prezes KS Greens Słupno Grzegorz Gomułka. Tegoroczny laur trafił w ręce najsłynniejszego sędziego piłkarskiego, polskiego bohatera mundialu w Katarze, czyli Szymona Marciniaka

Podczas balu nie zabrakło też niespodzianki. Były podziękowania dla przedsiębiorców, a także specjalne wyróżnienie wójta gminy Marcina Zawadki. – Chciałem podziękować wszystkim za to, że zawsze jesteście z nami i możemy na was liczyć w każdej sytuacji. Nie wszyscy znaleźli się wśród osób nominowanych i wygranych, ale takie są zasady konkursu. Chciałbym natomiast podkreślić, że wszyscy jesteście bardzo ważni dla gminy. Dziękuję wam za wsparcie, za waszą mądrość, za to, że możemy patrzeć na to, jak rozwijają się wasze biznesy. Ze swojej strony chciałbym podkreślić, że będziemy starali się was wspierać w jak największym stopniu – mówił Marcin Zawadka. – Chciałem osobiście podziękować komuś, kto zawsze był dla mnie inspiracją. Od wielu lat obserwuję tę osobę i darzę ja ogromnym szacunkiem. Jest to Anna Włochowska. Chciałbym przekazać jej nagrodę specjalną, aby podziękować za to, że w swojej twórczości wspiera i promuje naszą gminę – mówił wójt.

Kiedy zebrani poznali już wszystkich laureatów, rozpoczęła się wspólna zabawa. W nastrojowy klimat retro wprowadził uczestników balu zespół Winyl Band. Artyści zaprezentowali przeboje okresu międzywojennego. Bal odbył się w hotelu TiM Perła Mazowsza.

Tak jak podczas pierwszej edycji balu, tak i w tym roku miał on charakter charytatywny. Jego uczestnicy wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przygotowane przez organizatorów licytacje były pełne emocji i pozytywnej rywalizacji. Ostatecznie podczas wydarzenia udało się zebrać ponad 29.000 zł na ten szczytny cel. Największą kwotę, bo aż 6 tys. udało się uzyskać za piłkę podpisem Szymona Marciniaka, natomiast za koszulkę sędziego zapłacono 5 tys. zł. Podczas balu sprzedawane były bransoletki z sercem dla Niezwykłej, z których dochód został przeznaczony na charytatywny cel. Również część kwoty z biletów została przekazana na WOŚP. Po emocjonujących licytacjach przyszła pora na szampańską zabawę, która trwała do białego rana.

sss