30. Finał WOŚP w Słupnie zakończony sukcesem!!!!

Trzecie miejsce wśród gmin powiatu płockiego!!!! Tegoroczny 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można uznać za wielki sukces. W słupieńskim sztabie zakończyło się liczenie i oficjalnie możemy ogłosić, że zebraliśmy kwotę 60.534,04 zł !!!

Trwająca pandemia i wprowadzone obostrzenia wymusiły na Sztab Słupno wprowadzenie ogromnych zmian organizacyjnych. Początkowo zbiórka miała się rozpocząć na Balu Przedsiębiorców, który został odwołany ze względu na wprowadzone obostrzenia. W związku z rosnącą zachorowalnością wśród pracowników i mieszkańców całe wydarzenie zostało przeniesione do Stanicy „Flis” w dzień finału. Natomiast wszystkie aukcje prowadzone były przez internet. Sztab założył również e-skarbonkę. Niestety, 30 stycznia 2022 r., pogoda również nie sprzyjała. Ogromny wiatr i deszcze spowodował, że wiele osób zrezygnowało z imprezy na powietrzu. Z wielu atrakcji, które zaplanowane były na 30. Finał WOŚP Gmina Słupno mogła zaproponować morsowanie, kąpiel w ruskiej Bani, rozgrzewkę podczas zumby oraz ciepły posiłek i napoje.

Jednak po raz kolejny Sztab Słupno przekonał się że może liczyć na wielkie serca mieszkańców naszej Gminy. Pięćdziesiąt wolontariuszy, zarejestrowanych przez nasz sztab zebrało w sumie 22.917,84 zł. Przez internet mieszkańcy wpłacili na e-skarbonkę 12.086,00 zł, natomiast z aukcji allegro zebrano kwotę 25.530,20 zł. Nie sposób przeliczyć zaangażowania osób, które uczestniczyły w organizacji całego przedsięwzięcia: wolontariuszy, mieszkańców Gminy i okolic, OSP, KGW, lokalnych przedsiębiorców, pracowników Urzędu, GOK, GBP, GOPS i jednostek oświatowych. Wszystkim bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok!!!

sss