SUSZA- wnioski o szacowanie strat tylko do 5 lipca

W związku z raportami nr 3 oraz nr 4 Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, według których na terenie Gminy Słupno wystąpiło zjawisko suszy rolniczej, Urząd Gminy w Słupnie informuje, iż w dniach 27.06.2019r. – 05.07.2019r. będą przyjmowane wnioski producentów rolnych w sprawie szacowania strat w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej. Jednocześnie informujemy, że uprawami które będą poddawane szacowaniom komisji są: zboża ozime, zboża jare, truskawki oraz krzewy owocowe. Wszystkie uprawy wykazane jako uszkodzone muszą być zlokalizowane na I kategorii glebowej, tj. piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty. Mapa ukazująca kategorie glebowe znajduje się na stronie internetowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach. Wypełnione wnioski należy składać w pokoju nr 4 (parter) w Urzędzie Gminy w Słupnie wraz z załącznikami tj.:

  1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok. (wniosek o dopłaty obszarowe tylko i wyłącznie wydrukowany ze strony ARiMR po zalogowaniu na eWniosekPlus)
  2. Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty. (w przypadku posiadania zwierząt)

Wniosek o szacowanie szkód – pobierz
Wzór wypełnionego wniosku o szacowanie szkód – pobierz
Informacja do wypełnienia wniosku – pobierz
Mapa kategorii glebowych IUNG

sss