Dotacje dla klubów

266 tys. zł – tyle w sumie wynoszą dotacje dla czterech klubów z naszej gminy, których oferty zostały wybrane w konkursie na realizację zadań z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2022 roku.

W piątek, 11 marca, w Urzędzie Gminy Słupno, wójt Marcin Zawadka podpisał umowy z prezesami Delta Słupno– Tadeuszem Machowskim, Greens Słupno – Grzegorzem Gomułką oraz Stowarzyszenia Wodniaków FLIS – Zdzisławem Borowskim. Dotacje w konkursie otrzymał również klub KS Wilki Słupno.

W najnowszym numerze „Głosu Słupna” Wójt Marcin Zawadka oświadczył: „W czasach, gdy dzieci i młodzież szkolna spotyka się głównie przed komputerem, aktywność fizyczna to także ogromne wyzwanie, które wraz z trenerami klubów sportowych, nauczycielami wychowania fizycznego, sportowcami oraz radnymi postawiliśmy sobie za kluczowe jakiś czas temu. Chcemy odciągnąć młodzież od siedzenia w domu i zachęcić do spędzania wolnego czasu w sposób bardziej aktywny”.

Gratulujemy wszystkim klubom, które otrzymały dotację. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie uczestniczyć w organizowanych przez Was zajęciach. Jak zapewnia Wójt to nie są jedyne dotacje zaplanowane na ten rok.

sss