DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE SŁUPNO

14 października Dzień Edukacji Narodowej inaczej zwany Dniem Nauczyciela jest świętem nauczycieli, wychowawców oraz pedagogów. W szkołach i innych placówkach oświatowych z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbywają się zazwyczaj uroczyste akademie, przedstawienia i inne wydarzenia. Ponadto z tej okazji Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi, medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Od 2002 roku, ogłaszane są także w tym dniu wyniki konkursu Nauczyciel Roku.

W gminie Słupno również odbyło się uroczyste wręczenie nagród Wójta Gminy Słupno oraz wyróżnień dyrektorskich w dniu 15 października w Hotelu TiM „Perła Mazowsza”. W imieniu Wójta gratulacje przekazała Pani Agnieszka Ruclak – Zastępca Wójta w towarzystwie Sylwii Pomianowskiej – Dyrektora ds. Oświaty. W uroczystości wzięła udział Pani Agnieszka Karpińska-Rosiak – Przewodnicząca Komisji Oświaty. Wyróżnieni przez Wójta zostali: Pani Elżbieta Maliszewska – Nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu, Pani Jolanta Borowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie oraz Pan Mariusz Niedbała – Nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Arcybiskupa Nowowiejskiego w Słupnie. Następnie Dyrektorzy każdej z placówek oświatowych wręczyli nagrody przyznane wyróżnionym pracownikom. W tym roku po raz pierwszy nagrody zostały przyznane również przez Dyrektora Gminnego Żłobka w Słupnie. Po części oficjalnej, tj. wręczeniu dyplomów, złożeniu życzeń, podziękowań i kwiatów uczestnicy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

W tym roku możemy szczególnie podziękować wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom za ich trud związany z przejściem na naukę zdalną. Jesteśmy wdzięczni za to jak radzą sobie w tym czasie próby dla nas wszystkich. Życzymy, żeby każdego dnia z optymizmem i pasją podchodzili do swojej pracy. Dziękujemy, że jesteście i kształtujecie młode pokolenia.

sss