Gminne Mikołajki

6 grudnia 2019r. przy Urzędzie Gminy w Słupnie odbyły się Gminne Mikołajki na góralską nutę. Jak co roku impreza skupiła bardzo dużo społeczności lokalnej. Mnóstwo osób uczestniczyło w kolędowaniu a następnie słuchało góralskich przebojów kapeli, która przybyła do Słupna spod samych Tatr. Pogoda w tym roku była idealna do wspólnego spędzenia czasu w mikołajkowych okolicznościach.
Imprezę rozpoczęły występy dzieci i młodzieży: z Samorządowego Przedszkola Niezapominajka w Słupnie, ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, Z Gminnego Ośrodka Kultury Słupno z/s w Cekanowie, ze Szkoły Podstawowej w Słupnie, ze Szkoły Podstawowej w Liszynie. Następnie uczestniczyliśmy w spektaklu „Gdzie jest Mikołaj?. Imprezę zakończył występ Kapeli Góralska Hora.
Podczas całego spotkania trwał kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić świąteczne ozdoby oraz upominki dla dzieci i dorosłych. Jak na góralską imprezę przystało mieszkańcy skosztowali kwaśnicy, oscypków a także ogrzewali się gorącą czekoladą lub herbatą. Radni Gminy Słupno częstowali cukierkami i piernikami wszystkich przybyłych dzieci oraz starszych. Natomiast w wiosce świętego Mikołaja oprócz elfów, choinki, reniferów stała również skrzynka na listy, a obok kartki, na których można było napisać list i go wrzucić. Jedno marzenie zostanie przekazane przed Bożym Narodzeniem przez Wójta podczas Gminnej Wigilii.
Zebraliśmy mnóstwo niezbędnych rzeczy i żywności w akcji „Mikołajkowa Paka dla Samotnego Psiaka”. Wszystko trafi do „Hotelu dla Psów” w Małej Wsi. Dzięki temu pomożemy zwierzakom przetrwać zimę. Ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z gminy Słupno pt. „Mój projekt Gminnej Kartki Świątecznej Boże Narodzenie 2019”. MODR w Warszawie z Odziałem w Płocku przeprowadził i rozstrzygnął konkurs rozpoznawania nasion roślin rolniczych.
Zawodnicy Delty Słupno otrzymali koszulki od Wójta Gminy Słupno.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie mieszkańców, wspaniałą zabawę i cudowne życzenia składane podczas spotkania. Organizatorom gratulujemy świetnie przygotowanej imprezy i zapraszamy wszystkich za rok na Gminne Mikołajki!

sss