Gminne Spotkanie Wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja do spotkania, złożenia życzeń przy opłatku oraz wspólnego śpiewania kolęd. Po długiej przerwie związanej z pandemią (1098 dni) Wójt Marcin Zawadka ponownie zaprosił Mieszkańców Gminy Słupno na Spotkanie Wigilijne zorganizowane w Szkole Podstawowej w Słupnie. Gospodarz przekazał serdecznie życzenia obecnym gościom, ale również tym, którzy tego dnia nie mogli być wspólnie z nami. Do życzeń dołączyli się z ciepłym słowem prowadzący dzisiejszą uroczystość Magdalena Szochner-Siemińska – Dyrektor CUS oraz Waldemar Kaczorowski – Dyrektor szkoły w Słupnie.

Przedświąteczne spotkanie umilił występ dzieci z Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka” w Słupnie oraz uczniów ze szkół podstawowych w Słupnie, Liszynie i Święcieńcu. Ogromne wrażenie zrobił koncert kolęd w wykonaniu orkiestr dętych ze Słupna, Goleszyna i Gozdowa pod batutą kapelmistrza Edwarda Wielgóckiego. Młodzi artyści zagrali i zaśpiewali najbardziej znane kolędy, a do wspólnego śpiewania dołączyli Mieszkańcy. Nie zabrakło domowego poczęstunku, gorącego barszczu, tradycyjnych, wigilijnych pierogów i makowca. Organizatorzy przygotowali również opłatek.

W czasie spotkania Wójt wręczył młodym Mieszkańcom prezenty od Świętego Mikołaja wysłane w liście podczas Gminnych Mikołajek.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za liczne przybycie, ciepłe słowa i świąteczne życzenia. Ogromne brawa dla organizatorów za prawdziwą świąteczną atmosferę jaka nam towarzyszyła przez cały czas trwania spotkania.

sss