POMOC DLA UKRAINY

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, ogromną potrzebą oraz chęcią mieszkańców naszej gminy zwiększamy ilość punktów odbioru artykułów, które zostaną przekazane potrzebującym z Ukrainy.
 
W Gminie Słupno można przekazywać artykuły do każdej jednostki, tj.: szkoły, przedszkole, żłobek i GOPS w godzinach ich urzędowania. 
 
W godzinach od 8.00 do 18.00 od poniedziałku do czwartku będzie możliwość przywożenia artkułów do GOK Słupno w Cekanowie.
 
W sklepach GRAM Market, Lewiatan Słupno będą rozstawione kosze, do których można wkładać zakupione artykuły dla mieszkańców Ukrainy.
 
UWAGA! NIE POTRZEBUJEMY UBRAŃ!!!!
Potrzebne są:
-kompletne apteczki pierwszej pomocy, materiały opatrunkowe, środki odkażające, paracetamol, ibuprofen, aspiryna, leki przeciwbólowe, koce termiczne, węgiel leczniczy, leki na biegunkę
profesjonalny sprzęt krótkofalarski do komunikacji, latarki, czołówki, baterie, butelki z filtrem
artykuły higieniczne i środki czystości (m.in. pieluchy, chusteczki nawilżające, podpaski), mydło, szampon
artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia, m.in. mąka, kasza, ryż, cukier, mleko w proszku, konserwy, herbata, kawa
 
Jeśli ktoś chciałby przekazać artykuły w innych godzinach lub potrzebuje odebrania ich z jakiegoś miejsca prosimy o kontakt z numerem: 728-522-877 (Magdalena Kubacka- Urząd Gminy w Słupnie).
 
Organizujemy pomoc dla ludności Ukrainy i uchodźców, którą również koordynuje Zarządzanie Kryzysowe pod nr tel. 728-336-798 (Tomasz Ulicki). Prosimy o zgłaszanie m.in. możliwość zakwaterowania i wyżywienia uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy już tą chęć do nas zgłosili
 
Z informacji uzyskanych na stronach Miasta Płock wynika, że:
Potrzebne jest wparcie w postaci pościeli – kołdry, koce, poduszki, śpiwory – nowe lub używane, ale czyste i w dobrym stanie oraz łóżka – kontakt pod całodobowy nr tel. 24 364 76 05.
Wolontariat Płocki organizuje zbiórkę artykułów w sklepach. Właścicieli i zarządców placówek handlowych prosimy o kontakt w tej sprawie pod nr tel. 24 366 88 11.
Polski Czerwony Krzyż zorganizował zbiórkę finansową. Wpłaty #napomocUkrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA” oraz za pomocą wpłat PayU na naszej stronie >>>https://pck.pl/wspieraj-nas/
sss