Spotkanie wójta z mieszkańcami Liszyna

W środę 19 września wójt gminy Słupno Marcin Zawadka spotkał się z mieszkańcami Liszyna. Przedstawił działania z okresu swojej kadencji zarówno na terenie całej gminy, jak i w Liszynie. Dużym zainteresowaniem cieszył się tematy budowanych i remontowanych ulic oraz rozpoczęta już budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Liszynie. Obiekt, wyczekiwany od wielu lat, ma być gotowy już 30 czerwca 2019 r.


Liszyna dotyczy także projekt Mobilny Rower: jeszcze w tym tygodniu w Nowym Gulczewie zostanie utworzona stacja z rowerami, które można będzie wypożyczać. Stacja będzie działała na identycznych zasadach, jak te w Płocku, zostanie włączona do płockiego systemu. W przyszłości mają powstać stacje w Słupnie, Święcieńcu oraz Liszynie. O działaniach i projektach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej opowiedziała dyrektor tej placówki Magdalena Szochner – Siemińska. Z kolei wicewójt Agnieszka Ruclak przybliżyła zebranym informacje, dotyczące gminy w kontekście najbliższych wyborów samorządowych.
O tym, co się działo pod względem inwestycji w Liszynie w ostatnim czasie opowiedział także radny Jarosław Śliwiński. Przedstawił też w skrócie plany własne oraz wójta na rozwój Liszyna w kolejnych latach, zarówno jeśli chodzi o drogi, jak i np. rozwój potencjału turystycznego. W spotkaniu w sali SP w Liszynie wzięli udział także radni Paweł Baranowski i Jarosław Szałkowski. Na koniec spotkania wójt zaapelował do mieszkańców Liszyna o udział w wyborach 21 października.
Kolejne spotkanie wójta – z mieszkańcami Mirosławia i Starego Gulczewa odbędzie się w poniedziałek 24 września o godz. 17.30 (świetlica w Mirosławiu).

sss