WIOSENNY HAPPENING

W „Parku nad Słupianką” odbył się tegoroczny Wiosenny Happening. Już przed godziną 16.00 na mieszkańców gminy czekało wiele atrakcji: fotobudka, strefa chillout, grill, lemoniada. Najmłodsi ustawiali się w kolejce po watę cukrową, lemoniadę oraz przy dmuchańcach na placu zabaw. Nieco starsi aktywnie brali udział w grach i zabawach sportowych przygotowanych przez nauczycieli w-f, zabawach prowadzonych przez animatorów: przeciąganie liny, malowanie buziek, robienie warkoczyków czy zabawy z chustą i bańkami mydlanymi. Przygotowane były również stoiska kreatywne, przy których można było wykonać samodzielnie m.in. swoje mydełko.

Happening otworzył Pan Wójt Marcin Zawadka w towarzystwie Pani Bożeny Wernik – Dyrektora GOK Słupno z/s w Cekanowie. Po przywitaniu gości rozpoczął się przejazd mieszkańców na rowerach i hulajnogach przez całą długość ścieżki dydaktycznej. Następnie dzieci, które uczestniczyły w kampanii „Rowerowy Maj” otrzymały nagrody w postaci uchwytu na telefon przyczepianego do roweru. Około godziny 17.00 na scenie wystąpili artyści z GOK Słupno, przedszkola i szkół podstawowych z terenu gminy Słupno. Dzieci wykonały przepiękny „Koncert dla Mamy”, który zachwycił wszystkich mieszkańców uczestniczących w dzisiejszym wydarzeniu nad Słupianką. Piknik rodzinny zakończył się znakomitym remiksowaniem muzyki klubowej w wykonaniu DJ Adamus-a.

Podczas happeningu Wójt Marcin Zawadka w towarzystwie małego Oskara rozlosował nagrody dla aktywnych uczestników kampanii „Rowerowy Maj”. W tym roku dzięki doskonałej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami wspierającymi Gminę Słupno, nagrody otrzymali uczniowie z każdej placówki. Trzy hulajnogi elektryczne marki XIAOMI Mi Electric Scooter Essential otrzymali: Marta Świrska, Oskar Wyrębkowski i Iga Cybulska. Natomiast nagrodą główną dla przedszkolaka był bon o wartości 1000,00 zł do wykorzystania w sklepie Decathlon.

Wszystkie upominki, które zostały dziś wylosowane zostały sfinansowane przez:

– Firmę MiK Beton Sp. z o.o. z siedzibą w Słupnie przy ulicy Płockiej 31A

– Firmę GOR-TECH Sp. z o.o. z siedzibą w Słupnie przy ulicy Młynarskiej 2

– Firmę STEL-MARK Sp. z o.o. z siedzibą w Bronowo Kmiece 16, gmina Stara Biała

– Przedsiębiorstwo Budowano Remontowo Usługowe Dźwig-Mar s.c. z siedzibą w Nowa Biała 44

– P.P.H.U. TEXTIL-GROUP EXPORT-IMPORT Mariusz Krajewski z siedzibą w Liszynie przy ul. Wawrzyńca Sikory 7.

Dziękujemy za doskonałą organizację i tak liczne przybycie mieszkańców gminy Słupno do Parku nad Słupianką. Chociaż pogoda od rana była nie pewna to słońca nie zabrakło dla przybyłych na dzisiejsze wydarzenie. Mamy nadzieję, że piknik rodzinny organizowany przez Gminę Słupno w tym, nowym miejscu, będzie już zawsze wspaniałą atrakcją dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

sss