1 września w Gminie Słupno!

W trzech szkołach podstawowych i przedszkolu nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęło 556 młodych mieszkańców naszej gminy. 82 uczniów po raz pierwszy zasiadło w szkolnych ławkach.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w szkołach przy zachowaniu środków ostrożności związanych z panującą pandemią. Następnie uczniowie przywitali się z wychowawcami i swoimi rówieśnikami w klasach. W Szkole Podstawowej w Słupnie i Szkole Podstawowej w Liszynie uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe. Natomiast pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie, pasowanie na ucznia i wręczenie drobnych upominków.
 
Marcin Zawadka Wójt Gminy Słupno w towarzystwie Radnych Gminy Słupno: Anny Zalewskiej, Piotra Węglińskiego i Andrzeja Pietrzaka wręczył stypendia dla najlepszych uczniów. Stypendium będzie wypłacane w wysokości 150 zł dwa razy w roku szkolnym 2021/2022 (do 30 września 2021 r. i do 31 stycznia 2022 r.)
Dodatkowo Wójt Gminy wręczył nagrody rzeczowe (PlayStation4 i słuchawki gamingowe) zwycięzcom w I Turnieju Gier Komputerowych w Gminie Słupnie.
 
W Samorządowym Przedszkolu „Niezapominajka” w Słupnie 236 dzieci przywitało rok szkolny, w tym po raz pierwszy przyszło do przedszkola 75 dzieci. Natomiast w Gminnym Żłobku w Słupnie rozpoczęło nowy rok szkolny 59 najmłodszych mieszkańców Słupna, w tym 35 po raz pierwszy.
 
Życzymy samych sukcesów w Nowym Roku Szkolnym
sss