11 listopada to wyjątkowa data dla każdego Polaka

To Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. W tym roku obchodzimy 102 rocznicę tego wydarzenia pamiętając o naszej historii i przodkach, którzy poświęcili swoje życie, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Z uwagi na wzrost zachorowań na Covid-19 tegoroczne obchody w Gminie Słupno, podobnie jak w całym kraju, miały charakter wyjątkowy. Nie odbyła się planowana Wieczornica Patriotyczna.
Jednak Pani Agnieszka Ruclak – zastępca Wójta Gminy Słupno wraz z Panią Małgorzatą Sawicką – Przewodniczącą Rady Gminy Słupno i Panem Pawłem Baranowskim – Wiceprzewodniczącym Rady, złożyli kwiaty przy pomnikach upamiętniających poległych mieszkańców. Tym samym w imieniu całej społeczności lokalnej symbolicznie oddali hołd wszystkim Polakom, którzy poświęcili życie za naszą Ojczyznę.
Wprowadzone obostrzenia i środki ostrożności zmuszają nas do unikania zgromadzeń i zachowania dystansu społecznego. Jednak konieczność pozostania w domach nie musi przeszkodzić nam w celebrowaniu tego szczególnego dnia.
Zachęcamy Państwa do wywieszenia biało-czerwonej flagi przed swoimi domami, jako znak zjednoczenia i solidarności oraz świętowania w gronie rodzinnym.

Dbajmy o zdrowie – chrońmy siebie i innych!

sss