81. Rocznica Pomordowanych Polaków w Słupnie

28 sierpnia mija kolejna rocznica zamordowania dwudziestu Polaków w naszym słupieńskim lesie. Zbrodni dokonali w 1942 roku hitlerowcy zbrodniarze poprzez powieszenie wybranych losowo jeńców.

Co roku spotykamy się z mieszkańcami na wspólnej modlitwie, złożeniu kwiatów i zapalonych zniczy. Ogromna grupa mieszkańców oddała dziś cześć naszym Rodakom w kościele św. Marcina w Słupnie. Na uroczystej mszy stawiły się poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Słupnie, Szkoły Podstawowej w Liszynie, Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, OSP Słupno, OSP Cekanowo, OSP Gulczewo. Natomiast MDP Słupno wraz z OSP Słupno pełniły wartę honorową przy pomniku. Obecni byli również zuchy i harcerze ze Szczep Harcerski Elements. Uroczystość uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej w Słupnie.

Poległym Polakom Wójt Marcin Zawadka złożył wieniec i zapalił znicze razem z Radnymi Gminy Słupno: Janusz Szenk, Jaroslaw Śliwiński, Andrzej Pietrzak, Władysław Grabowski.

„Dziękuje wszystkim, którzy przybyli na dzisiejszą modlitwę. Jestem dumny, że nasi mieszkańcy biorą udział w tak dla nas ważnych uroczystościach. To wyraz patriotyzmu i umiłowania naszej małej, słupieńskiej Ojczyzny” – napisał Wójt Marcin Zawadka na swojej stronie portalu społecznościowego.

sss