DELTA SŁUPNO NA ZWYCIĘSKIEJ ŚCIEŻCE‼️⚽️👍⚽️

Kiedy prawie wszystkie oczy świata skierowane są na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które rozgrywane są w całej Europie, wiele osób również emocjonuje się rozgrywkami w niższych ligach. A tam trzeba przyznać, że znakomicie w tym roku spisuje się Delta Słupno! 💪 Co więcej w rundzie wiosennej nikt nie znalazł sposobu na pokonanie zespołu ze Słupna. Imponujący bilans 9 zwycięstw oraz 2 remisów w rundzie rewanżowej robi wrażenie, i dzięki uzyskanym wynikom Delta na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewniła już sobie udział w barażach o IV ligę. Jest to nie lada wyzwanie zarówno przed Zarządem Klubu, Działaczami, Władzami Klubu, jak również Piłkarzami. IV liga to ogromny przeskok piłkarski jak również organizacyjny. Jednak wierzymy, że wspólnymi siłami uda Nam się zbudować fajny i ciekawy zespół, który będzie wizytówką całego Mazowsza!

Obecnie zespół występujący w Lidze Okręgowej opiera swoja kadrę na wychowankach, i w tym kierunku planuje budować Klub – zapowiada Tadeusz Machowski Prezes Klubu. W okresie letnim Klub planuje zmodernizować obiekt w Wykowie, aby zwiększyć pole manewru trenerom do treningów poprzez wyrównanie terenu z obsianiem trawą po demontażu nawierzchni z trylinki, jak również wyrównanie nasypu po likwidacji ławek. Wszystkie roboty mają na celu poprawę infrastruktury sportowej na Stadionie w Wykowie.
Nie można również zapomnieć o pracy wykonywanej z naszą młodzieżą, gdzie zespoły również cotygodniowo rywalizują z innymi zespołami. Najstarsza grupa (rocznik 2006-2007, grupa C1) Trenera Damiana Brzyskiego, która występuje w 1 lidze Trampkarzy w ostatniej kolejce zmierzy się z bezpośrednim rywalem z Drobina, a stawką spotkania będzie 2 miejsce w lidze. Zespół Jarosława Iwanowskiego (rocznik 2008-2009, grupa D1) nie zaliczy tej rundy do udanej. Pomimo dobrej gry, nie udało się zgromadzić większej ilości punktów i zajmuje 8 miejsce w 1 lidze Młodzik. Znakomicie natomiast sprawuje się rocznik 2009-2010 występujący w 2 lidze D2, który wygrał wszystkie swoje spotkania i zdecydowanie przewodzi w tabeli, wyprzedzając w tabeli m.in. Wisłę Płock, Amatora Maszewo czy Mazur Gostynin.
Pozostałe zespoły Delty rywalizujące w Płockich Ligach uzyskują bardzo dobre wyniki w rozgrywkach prowadzonych przez Delegaturę Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
Już niebawem na początku sierpnia cały klub wybierze się na obóz sportowy do Lichenia, gdzie będzie przygotowywać się do rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Obóz z Deltą to nie tylko trening piłkarski, to również kształtowanie takich cech jak obowiązkowość, odpowiedzialność czy wytrwałość, a przede wszystkim zdobywanie samodzielności, a często również przyjaźni na całe życie. Zanim oczywiście dojdzie do wyjazdu na obóz zawodników czeka ogromne wyzwanie i udział w barażach, na które już dziś serdecznie zapraszamy!
sss