DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września w całej Polsce obchodzimy Światowy Dzień Przedszkolaka. To święto ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  

Z tej okazji w Samorządowym Przedszkolu „Niezapominajka” w Słupnie wszystkie dzieci świętowały ten dzień zabawą i wspólnymi tańcami z rówieśnikami, przyjmując życzenia od dorosłej kadry z przedszkola oraz Urzędu Gminy Słupno. Pani Edyta Sobolewska – Dyrektor Przedszkola przywitała przed godziną 10.00 wszystkich przedszkolaków z naszej gminy. Następnie Pani Sylwia Pomianowska – Dyrektor Biura Oświaty w towarzystwie Pani Agnieszki Karpińskiej-Rosiak – Przewodniczącej Komisji Oświaty złożyły wszystkim słupieńskim przedszkolakom życzenia nieustającej i wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Po zakończeniu zabawy dzieci otrzymały upominki w postaci baniek mydlanych.

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

sss