I BAL PRZEDSIĘBIORCY GMINY SŁUPNO

Bez ich wsparcia nawet najlepsze i najfajniejsze inicjatywy często nie miałyby racji bytu. Działają na rzecz lokalnych społeczności i często pozostają w cieniu. Robią to z potrzeby serca. – Dobrze się tu czujemy, to dobre miejsce na biznes – podkreślają zgodnie. Przedsiębiorcy z gminy Słupno, bo o nich mowa, mieli swój wielki dzień. Z myślą o nich zorganizowano I Bal Przedsiębiorcy.

I Bal Przedsiębiorców Gminy Słupno był okazją do podziękowań, ale przede wszystkim integracji środowiska.  – Po rozmowach z Cezarym Lewandowskim prezesem Rady Społeczno – Gospodarczej doszliśmy do wniosku, że Rada kończy 5 lat i fajnie byłoby podziękować przedsiębiorcom – mówi Marcin Zawadka wójt Gminy Słupno. Tak zrodził się pomysł balu. – Chcieliśmy również zintegrować środowisko przedsiębiorców naszej gminy. Im więcej osób, tym więcej pomysłów, a przecież kreatywność jest podstawą rozwoju. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie się tworzyło coraz więcej ciekawych inicjatyw dla gminy Słupno – dodaje wójt. Bal był również okazją do wręczenia wyróżnień i statuetek. Trzy firmy działające na terenie gminy otrzymały tytuł „Przedsiębiorca Roku 2019 Gminy Słupno”. Otrzymały je firma Ponzio, Gram Sadeccy oraz Wasz Dach. – To bardzo miłe wyróżnienie, nie spodziewałem się, tym bardziej, że z gminą jesteśmy związani mentalnie. Tu mieszkam, tu prowadzę swoje interesy – cieszył się z wyróżnienia Mirosław Sadecki właściciel firmy Gram. I jak dodawał, bardzo dobrze współpracuje mu się nie tylko z wójtem, ale ze wszystkimi ludźmi. – Tak jak tu, sprawy załatwia się rzadko w którym urzędzie. To dobre miejsce na biznes – podkreślał.

– Nie wyobrażamy sobie dziś, by firma Ponzio mogła działać w innym miejscu niż gmina Słupno – mówił dziękując za wyróżnienie Andrzej Kwiatkowski, przedstawiciel firmy. – W ten sposób staramy się również realizować lokalną odpowiedzialność biznesu. Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorstw na terenie gminy, zatrudniamy wielu mieszkańców tej gminy i bardzo cieszy nas fakt, że z każdym rokiem więcej się tu dzieje, a my dokładamy do tego naszą małą cegiełkę – podkreślał. Jak zaznaczył wójt gminy, wybór laureatów nagrody nie był łatwy. – Mamy wspaniałych przedsiębiorców. Wybraliśmy chyba najbardziej salomonowe rozwiązanie – dodał Zawadka.

Bal był również okazją do wręczenia wyróżnienia Partner Gminy Słupno 2019. Została nim firma PERN. – To dla nas bardzo duże wyróżnienie – mówi Rafał Miland wiceprezes spółki.  Firma na terenie gminy działa od 60 lat. – To taki okres, kiedy naprawdę można się zżyć – dodał. Jak zapewnił współpraca z władzami gminy układa się bardzo dobrze. Podkreślał, że stała współpraca owocuje chociażby wsparciem dla straży pożarnych, czy edukacji poprzez różnego rodzaju darowizny czy konkursy organizowane przy współudziale grupy PERN. – Trzeba rozważać kolejne kroki i myślę, że rozwój naszej firmy, również wyrażający się w rozbudowie infrastruktury, będzie miał odzwierciedlenie w przyszłości, także na terenie gminy Słupno – dodał wiceprezes PERN. Pierwszym widocznym elementem ma być budowa drugiej nitki rurociągu pomorskiego. To inwestycja konieczna ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju. – Liczę, że spotkamy się ze zrozumieniem mieszkańców – mówił Miland.

Gmina bardzo intensywnie się rozwija, realizuje coraz więcej inwestycji – podkreślali przedsiębiorcy. Efekt – 14. miejsce w rankingu gmin wiejskich pod względem inwestycyjnym. – Jestem bardzo zadowolony z tego faktu, że gmina Słupno jest tak wysoko w ogólnopolskich rankingach. Widać rozkwit tego terenu – mówił Rafał Miland z PERN. – Widać, że firmy, nie tylko te duże jak nasza, ale i te mniejsze, które są „solą przedsiębiorczości” się rozwijają. Rozwój gospodarczy całej gminy jest również w naszym interesie – przekonywał. – To jedna z najlepiej radzących sobie gmin w Polsce. To dzięki przedsiębiorcom, dzięki stwarzaniu przyjaznego dla nich środowiska – to napędza gminę i jej rozwój – dodawał Andrzej Kwiatkowski z firmy Ponzio.  – Nam zależy przede wszystkim na tym, by stworzyć dobrą atmosferę do rozwoju przedsiębiorcom. Żeby była pełna infrastruktura, żeby były drogi, żeby ludzie mogli spotykać się, rozmawiać, wymieniać doświadczeniem. Jesteśmy małą społecznością, im bardziej będziemy ze sobą współpracowali, tym większe korzyści dla gminy – zapewniał wójt Marcin Zawadka.

– Lokalizacja, przyjazna gmina oraz ludzie, którzy tworzą atmosferę do biznesu – taka jest nasza gmina – mówił Cezary Lewandowski prezes Rady Społeczno – Gospodarczej w Gminie Słupno.

Przedsiębiorcy, dobre praktyki, współpraca to jedna część rozwoju gminy. Ważni są również jej mieszkańcy, którzy tworzą dobry klimat i promują gminę na świecie. Na I Balu Przedsiębiorców Gminy Słupno przyznano również tytuł  Ambasadora Gminy. Przyznano go jednemu z najlepszych sędziów międzynarodowych Szymonowi Marciniakowi. – Nie spodziewałem się, ale to bardzo miłe – mówił Szymon odbierając statuetkę.  – Kiedy Marcin [Marcin Zawadka wójt gminy Słupno – przyp. redakcja] do mnie zadzwonił czy będę? Spieszyłem się, by zdążyć, bo zdążyłem wrócić z meczu w Arabii Saudyjskiej. Bardzo mi zależało, ale nie wiedziałem, że czeka mnie taka miła niespodzianka. – śmieje się Szymon. – Ja tu uwielbiam mieszkać tak po prostu. Wracam z tego mojego dużego zwariowanego świata i ja się tu dobrze czuję, ja tu oddycham pełną piersią, ja tu sobie trenuję, chodzę do siebie do lasu – dodaje.

I Bal Przedsiębiorców Gminy Słupno był również okazją do licytacji fantów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Część środków z biletów została przekazana na ten cel. Dodatkowo podczas balu przeprowadzono licytacje, z której dochód w całości został przeznaczony na WOŚP. Największą kwotę uzyskano za piłkę meczową Euro 2020 podpisaną przez Szymona Marciniaka podczas imprezy. Została sprzedana  za sumę 10.000,00 zł.  Bal uświetnił koncert Trzech tenorów. A jak zapewnia Cezary Lewandowski, prezes Gminnej Rady Społeczno – Gospodarczej – w przyszłym roku lista nagrodzonych będzie dłuższa.

Więcej zdjęć znajdą Państwo tutaj…

sss