W Słupnie Orkiestra zagrała najgłośniej!!

Jak co roku Słupno przyłącza się do idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I jak co roku bijemy swój rekord. W tym roku zebraliśmy ponad 67 tysięcy Tak, to nie pomyłka. Po przeliczeniu dokładnym wyszła nam kwota 67.654,16 zł. Z roku na rok uzbierana kwota rośnie, gdyż nasz sztab po wieloletnich doświadczeniach ma wciąż nowe pomysły na zbiórkę. W tym roku znaczący wpływ miał zorganizowany w przeddzień finału I Bal Przedsiębiorcy Gminy Słupno. Część środków z biletów została przekazana na ten cel. Dodatkowo podczas balu przeprowadzono licytacje, z której dochód w całości został przeznaczony na WOŚP a największą kwotę uzyskano za piłkę meczową Euro 2020 podpisaną przez samego Szymona Marciniaka podczas imprezy. Została sprzedana za sumę 10.000,00 zł.
Rozpoczęta w piątek zbiórka wolontariuszy po gminie Słupno zakończyła się podczas 28. Finału WOŚP zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Słupnie. Już od godziny 16.00 zaczął się Bieg pod nazwą „Słupno biega”, z którego dochód przeznaczono na WOŚP. W samej szkole od 17.00 zaczęły się występy artystyczne. W tym roku gwiazd wieczoru było wiele: artyści z Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka”, wokalistki ze Szkoły Podstawowej w Słupnie, chórzyści ze Szkoły Podstawowej w Święcieńcu, grupa przedstawiająca pokaz sztuk walki „Capoiera” ze Szkoły Podstawowej w Liszynie, artyści z Gminnej Orkiestry Dętej w Słupnie oraz zespół Qlturalni z GOK Słupno. Wszyscy zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Natomiast w przerwach były przeprowadzane licytacje przez Pana Waldemara Kaczorowskiego – Dyrektora SP Słupno. Jak co roku były loterie fantowe, konkursy, kiermasz, pokazy pożarnicze, licytacje. Największa wylicytowana kwota podczas finału wyniosła 1.180,00 zł za oryginalna koszulkę Adama Wiśniewskiego z podpisami wszystkich zawodników reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Dużą popularnością cieszył się makijaż permanentny na usta wykonany przez Panią Kingę Więcek, za którego zapłacono 740,00 zł oraz koszulka Kamila Syprzaka zakupioną za 500,00 zł. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy. W tym roku ilość fantów przeszła nasze oczekiwania, gdyż zabrakło nam czasu i z opóźnieniem odbył się pokaz „światełka do nieba” w postaci fontanny (wulkany) sceniczne.
Wszystkim organizatorom, darczyńcom, sponsorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za wsparcie i wielkie serce dla akcji Owsiaka. Jest nam niezmiernie miło, ze zawsze możemy na Was liczyć. Przecież każdy robi to dla wspólnego celu jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do zobaczenia za rok. SIEMA!!!

 

sss