Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów🇵🇱

W przeddzień Święta Niepodległości mieszkańcy gminy Słupno spotkali się dziś w Szkole Podstawowej w Liszynie na Wieczornicy Patriotycznej. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polskiego przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej w Słupnie. Następnie uczniowie szkół podstawowych, młodzież z GOK Słupno oraz harcerze i zuchy krótkimi przedstawieniami i pięknymi piosenkami przybliżyli historię naszej Polski. Jednak największe emocje towarzyszyły podczas śpiewania znanych pieśni patriotycznych. Organizatorzy zapewnili nie tylko klimat, piękny wystrój i choreografię ale również śpiewniki dla każdego uczestnika. Wieczór uświetnił występ Aleksandry Ziemińskiej. Tradycyjnie, nie zabrakło, gęsiny i rogali świętomarcińskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości upamiętniającej tak ważne dla nas wydarzenia patriotyczne. Cieszy nas, to, że tak wielu mieszkańców znajduje czas na takie spotkania. Cytując dzisiejsze słowa Wójta Marcina Zawadki „Cisną się dziś na usta trzy słowa: Podziw, Wdzięczność i Duma…. Duma z tego że jestem mieszkańcem gminy Słupno, że jestem Polakiem”

sss