„Pod biało – czerwoną” – maszt i flagi dla Słupna

Gmina Słupno otrzyma maszt i flagi  w ramach akcji “Pod biało – czerwoną”

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zależała od mieszkańców. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy za każdy głos oddany w akcji „Pod biało-czerwoną”. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy udało nam się zebrać wystarczającą liczbę głosów poparcia. Słupno otrzyma masz i flagę.

Lista gmin, które zakwalifikowały się do finałowego etapu projektu „Pod biało-czerwoną” związanego z zakupem i montażem masztu z biało-czerwona flagą dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/wyniki-glosowania-online/

Z informacji na stronie projektu wynika, że „w związku z sytuacją epidemiczną priorytetem działań Rządu RP jest obecnie walka z koronawirusem i skutkami epidemii COVID-19. W związku z tym termin realizacji kolejnego etapu projektu – zakupu i montażu masztów z flagami w poszczególnych gminach, które spełniły warunki projektu zostaje przesunięty na termin późniejszy w 2021 roku”. 

sss