Stacja Roweru Miejskiego już w gminie Słupno!

Słupno to pierwsza gmina powiatu płockiego, która przystąpiła do programu Płockiego Roweru Miejskiego. W piątek 21 września, w południe, została otwarta stacja w Nowym Gulczewie. Już kilka minut po otwarciu rower wypożyczyła pani Katarzyna. – O nowej stacji dowiedziałam się wczoraj. To wspaniały pomysł. Jestem bardzo zadowolona, gdyż z całą rodziną bardzo często korzystam z roweru miejskiego w Płocku. Teraz mamy go u siebie – mówi mieszkanka Nowego Gulczewa.

Stacja zlokalizowana jest na rogu ul. Szlacheckiej i Wołodyjowskiego, bardzo blisko trasy Płock – Słupno – Warszawa. Powstała dzięki inicjatywie wójta gminy Słupno Marcina Zawadki oraz zaangażowaniu gminnych radnych Anny Zalewskiej i Magdaleny Durniat z Nowego Gulczewa. Na stacji umieszczono 15 stanowisk i 10 rowerów. – To dopiero początek realizacji naszych planów. W przyszłym roku planujemy znaczne rozszerzenie projektu na terenie gminy. Powstaną kolejne stacje w Słupnie, Liszynie i Święcieńcu – zapowiada wójt Marcin Zawadka.
Dodajmy, że od niedawna działa sekcja rowerowa w TKKF Wiślanie Słupno, zaprasza na spotkania w czwartki o godz. 19 na placu zabaw przy urzędzie gminy w Słupnie.

sss