Światłowód w Gminie Słupno. Zgłaszanie nieuwzględnionych adresów w kolejnych inwestycjach prowadzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Szanowni Państwo, Przekazujemy informację z portalu internet.gov.pl (podlega pod Ministerstwo Finansów) w sprawie światłowodu.

„W związku z planowanym uruchomieniem kolejnych interwencji publicznych na rozwój infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji obszarów białych NGA. Celem konsultacji jest aktualizacja informacji o obszarach, na których wciąż nie istnieje i najprawdopodobniej w ciągu 3 najbliższych lat nie powstanie infrastruktura NGA na zasadach rynkowych.

W tym celu planowane jest wykorzystanie informacji dotyczących zasięgów usług i komercyjnych planów inwestycyjnych, gromadzonych w Systemie Informacyjnym o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (https://internet.gov.pl).

Informujemy zatem, że zasięgi usług oraz plany inwestycyjne zaraportowane w systemie w terminie od 11 listopada do 10 grudnia 2023 będą stanowiły podstawę do określenia listy białych plam do kolejnych interwencji publicznych, a sam system będzie jedynym źródłem informacji służącym do określenia białych plam. Oznacza to, że nie będą brane pod uwagę plany inwestycyjne zgłoszone w ramach konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2022 za pośrednictwem systemu SIIS.”

Zachęcamy do przesyłania propozycji lokalizacji, które nie zostały uwzględnione w obecnych planach inwestycyjnych, na adres e-mailowy Koordynatora Szerokopasmowego: bw@slupno.eu. Prosimy o dołączenie pełnego adresu, w tym numeru nieruchomości.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na numer telefonu: 24 267 95 72

sss