Zmiana rozkładu linii 130

Od poniedziałku, 15 stycznia zmienia się rozkład autobusu linii 130. Poszerzy swoją dotychczasową trasę o Nowe Gulczewo, do tej pory odcięte od Komunikacji Miejskiej. To dobra informacja dla mieszkańców tej miejscowości. Autobus będzie wjeżdżał do Nowego Gulczewa od ul. Rogozińskiej, przez ul. Ketlinga aż do wyjazdu ul. Szlachecką. W tym miejscu warto dodać, że Nowe Gulczewo położone w gminie Słupno objęte będzie Strefą A Komunikacji Miejskiej Płock, co oznacza, że za bilet normalny do tej miejscowości przyjdzie zapłacić 2,80 zł. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni na sesji Rady Miasta Płocka. Wcześniej rozmowy w sprawie rozwiązań komunikacyjnych dla mieszkańców gminy Słupno z prezydentem Płocka Andrzejem Nowakowskim prowadził wójt Marcin Zawadka.

Kolejna dobra informacja jest taka, że „130” w niedziele i święta będzie „startowało” z przystanku z Płocka, koło teatru w Al. Jachowicza, a nie jak do tej pory z ul. Armii Krajowej czy Popiełuszki.
W sumie przewidzianych jest 20 kursów linii 130 w ciągu doby. Nowa trasa przejazdu wydłuży się o 6 minut. Poza poszerzeniem rozkładu jazdy o Nowe Gulczewo reszta dotychczasowej trasy linii 130 na terenie Słupna nie ulega zmianie. Zmieniają się jednak dotychczasowe godziny kursowania autobusu.

sss