Zmiany w układzie komunikacyjnym w Gminie Słupno od 1 sierpnia.

W związku z podpisaniem w dniu 2 lipca br. umowy z Wojewodą Mazowieckim dotyczącej dopłaty do gminnych linii komunikacyjnych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, kierowanego do samorządów tworzących nowe linie, lub ich głębokie modyfikacje – wprowadza się nowy układ linii w naszej gminie.
 
W nowym układzie komunikacyjnym funkcjonować będą dwie linie o dotychczasowym oznakowaniu (S1, S3), ale o zmienionym przebiegu:
S1 – Słupno – Młynarska – Wykowo – Borowiczki-Pieńki Łąkowa,
S3 – Słupno – Pocztowa – Liszyno – Bielino – Rydzyno – Borowiczki-Pieńki Zakątek.

Obydwie te linie będą skomunikowane, tak jak dotychczas, połączeniem z przystankiem Borowiczki (Park), gdzie możliwa będzie przesiadka na linie miejskie 3 i 35.  Przyjęto też wyższy standard obsługi (8-9 kursów dziennie na każdej z nich), niż dotychczas.
 
Przebieg linii S2 wydłużony będzie ze Słupna do przystanku Nowe Gulczewo Wołodyjowskiego, gdzie planowane jest połączenie skomunikowane do centrum Płocka (podobnie jak obecnie). Rozkład jazdy nowej linii S2 podlega niewielkim, kilkuminutowym korektom w stosunku do obecnego. Pasażerów prosimy o sprawdzenie kursów, z których na co dzień korzystają.

Do czasu utworzenia połączenia skomunikowanego z centrum Płocka (ok. 2 tygodnie) autobusy linii S2 będą kursowały wg tymczasowego rozkładu jazdy ze skomunikowaniem w Słupnie z linią 130, lub ze skomunikowaniem z linią 3 w obszarze Nowego Gulczewa.

Nowe rozkłady jazdy, w tym tymczasowy rozkład jazdy linii S-2, schemat linii oraz mapy poszczególnych linii umieszczone są w dziale: rozkład jazdy.
Przewozy w granicach gminy Słupno, na liniach S1, S2, S3 pozostają nadal bezpłatne.

sss