Komunikacja w Gminie Słupno od 1 sierpnia 2019r.

W dniu 26 lipca 2019, po zakończeniu dwóch postępowań przetargowych podpisana została umowa na świadczenie usług transportu publicznego pomiędzy Gminą Słupno, a wyłonionym w postępowaniu wykonawcą – PKS Gostynin Sp. z o.o.

Podobnie jak w poprzednim roku funkcjonować będą linie gminne: S1, S2, S3, S5 – przewóz na nich nadal pozostaje bezpłatny.
Linia S2 obsługiwać będzie dodatkowo przystanek: Miszewko Strzałkowskie Pętla (przy kościele) i zastąpi tam linię P-4.
Z linią S2 na przystanku Słupno Zajazd będzie skoordynowana linia komercyjna przewoźnika PKS Gostynin do Płocka – analogicznie jak w poprzednim roku.
Wszystkie kursy tej linii będą kończyły bieg w centrum Płocka – na dworcu przy ul. Jachowicza 40. Liczba przystanków linii o oznaczeniu 215 na obszarze Płocka zostanie zwiększona z 6-7 do 10. Nowo obsługiwane przystanki to: Popiełuszki (do centrum), Dobrowolskiego/Graniczna, Spółdzielcza, Piękna.
Niestety ze względów kosztowych i z uwagi na bardzo małą ilość pasażerów żaden z przewoźników nie był zainteresowany przedłużeniem tej linii do PKN Orlen.
Wg zapowiedzi przewoźnika cennik biletów na linii 215 będzie podobny jak na dotychczas funkcjonującej linii 115. Bilety jednorazowe będą sprzedawane w autobusach.
Na linii S2 został opracowany nowy rozkład jazdy, w większości przypadków kursy mają podobne do poprzednich godziny dojazdu i powrotu z Płocka. Jednakże w niektórych wypadkach korekty rozkładu są znaczne, a spowodowane było to koniecznością ograniczenia ilości pojazdów w ruchu przy podobnej liczbie kursów, z uwagi na bardzo wysoki koszt wprowadzenia dodatkowego autobusu dla realizacji pojedynczych kursów.
Na liniach S1, S3, S5 rozkłady jazdy pozostają bez zmian.
Aktualne od dnia 1.08.2019r rozkłady jazdy linii S-2 i 215 są umieszczone w module „rozkłady jazdy”
Autobusy linii 130 kursują bez zmian.
sss